לייזר טאג לילדים במתחם EXTREME CITY

לייזר טאג לילדים במתחם אקסטרים סיטי, עכשיו במחיר מבצע של 100 ש"ח לילד.

הורים, מורים, מדריכים, מחפשים לא פעם דרכים כיצד להפעיל את הילדים בצורה מעניינת ובטוחה. מדובר על הפעלות בחופשות, הפעלות לימי הולדת, הפעלות בבית הספר ובתנועה ועוד. 

הרעיון של הפעלות אלו, הוא לשלב בין פעילויות שמתאימות לילדים מבחינת גיל ויכולות פיזיות או אחרות, ובין האפשרות שכל הילדים יעבדו ביחד, יבצעו את הפעולה בשיתוף פעולה. המטרה היא גם ליהנות וגם להפיק ממנה תועלות אחרות, הן חברתיות, פיזיולוגיות ואחרות. 

ישנן דוגמאות שונות להפעלות של ילדים. בין אם מדובר בהפעלות בשטח ובין אם מדובר בהפעלות בבית,בבית הספר או בכל מקום אחר.

החוכמה היא לדעת לשלב בין הפעלה שתהיה מעניינת, ייחודית, כזו שכל הילדים או רובם, יוכלו להשתתף בה, והיא תייצר אצלם לא רק עניין אלא גם רצון לחזור עליה שוב בעתיד. 

דוגמא טובה לפעילות כזו היא לייזר טאג לילדים. אנחנו מכירים פעילות מסוג זה בעיקר בקרב בני נוער ומבוגרים, אך מדובר בפעילות שיכולה להתאים גם לילדים בגילאים שונים, כל עוד הם מבצעים את ההוראות ולא צריכים לבצע דברים שחורגים מהיכולות הפיזיות שעומדות לרשותם. 

מה זה לייזר טאג לילדים?

פעילות לייזר טאג לילדים, מזכירה במהותה קרב צבאי, אך במקום להשתמש בנשק אמיתי, חי, משתמשים בנשק לייזר. המשתתפים מקבלים ציוד, כמו ציוד צבאי אמיתי, מתחלקים לשתי קבוצות, כאשר המטרה של כל קבוצה היא להוציא כמה שיותר שחקנים מהקבוצה היריבה מפעילות ולקחת את הדגל שלה. 

לייזר טאג בבסיסו, הוא סוג של אימון צבאי בו השתמש הצבא האמריקאי בשנות השבעים. לימים זה הפך להיות פעילות אזרחית אשר פתוחה לכולם, בין היתר בתור פעילות ליום גיבוש לעובדים, פעילות הרפתקנית וייחודית עבור בני נוער ומבוגרים שרוצים לחוות חוויה מלאה באדרנלין. 

הייחוד של לייזר טאג, הוא לא רק באופי הפעילות אלא גם באופי המרחב בו היא נערכת. פעילות מסוג זה, נערכת במתחם שמזכיר במראה שלו שדה קרב, על כל המשתמע מכך, והוא נותן למשתתפים תחושה שהם נמצאים בדבר האמיתי. 

האם לייזר טאג מתאים לילדים?

הרבה מאוד הורים תוהים, האם פעילות כמו לייזר טאג יכולה להתאים לילדים. בין אם זה מבחינה קונספטואלית, רעיונית ובין אם זה מבחינה פיזית, האם ילדים יכולים להשתתף בכך, בלי לחשוש שיקרה להם משהו. 

התשובה היא כן, בשני המקרים. מבחינה רעיונית, כשמדובר על לייזר טאג לילדים, לא מדובר במלחמה אמיתית, מדובר בפעילות שאיננה שונה מהרבה מאוד פעילויות שנערכות בתנועת נוער או ממשחקים שילדים משחקים בינם לבין עצמם בגינה הציבורית.

לא מדובר בפעילות אלימה בשום קנה מידה שהיא. היופי בפעילות לייזר טאג לילדים, שהיא מאפשרת להם לשלב ולפתח יצירתיות, תעוזה, נחישות, מהירות, ותכונות אחרות שהן חיוניות עבורם. 

מבחינה פיזיולוגית, כאמור, לא מדובר בפעילות שדורשת פעולה בעצימות גבוהה מדי. הילדים לא צריכים לבצע דברים מסובכים או לשאת משקלים כבדים על הגוף שלהם. בסופו של דבר, הפעילות מותאמת לגיל המשתתפים וליכולות הפיזיות שלהם. 

האם לייזר טאג זו פעילות בטוחה?

התשובה היא כאמור, כן. מדובר בפעילות שאין בה מגע פיזי בין המשתתפים, הם לא אמורים ללכת מכות או להילחם אחד בשני עם הידיים. הכל נעשה ממרחק מסוים. 

הדבר החשוב ביותר שצריך לדעת הוא, כלי הנשק בו משתמשים הילדים נחשבים בטוחים לשימוש, קיבלו את כל האישורים והתקנים הנדרשים ממכון התקנים הישראלי ואין שום סכנה להשתמש בהם.

גם פריטי ציוד אחר שילדים מקבלים לצורך המשחק או פריטי ציוד שנמצאים בשטח, נחשבים בטוחים לשימוש ואין מה לחשוש מכך. 

חשוב להדגיש, למתחם של לייזר טאג מגיעים קבוצות רבות של משתתפים במהלך השנה, הן ילדים, בני נוער ומבוגרים, כולם מבצעים את הפעילות בצורה בטוחה ונוחה, כולם מגיעים בשלום וחוזרים בשלום, ואין מה לחשוש שמא עלול לקרות משהו. 

בכל מקרה, במקום נמצאים מדריכים ואנשי מקצוע מטעם החברה שמפעילה את המתחם, ואם חס וחלילה קורה משהו, הם תמיד יכולים להתערב ולעזור. הפעילות עצמה נערכת על פי כל התקנים הנדרשים, וכמובן שהיא נערכת אך ורק בתנאי מזג אוויר מתאימים לכך. 

כמה זה עולה?

על מנת לארגן פעילות לייזר טאג לילדים, יש לשלם מראש למתחם עבור כמות המשתתפים שאמורה לקחת בפעילות. בעיקרון המחיר של לייזר טאג נע בין 100 ל-150 שח למשתתף עבור שעה-שעה וחצי של פעילות. אך אם מדובר על קבוצות גדולות, אפשר לקבל הנחה פר משתתף. 

חשוב לציין, מלבד תשלום על הפעילות עצמה, הרי סביר להניח שיהיה צורך גם לשכור רכב הסעות שיסיע את הילדים למתחם, וכן יהיה צורך גם לדאוג להם לארוחת בוקר או צהריים. במתחם אפשר ליהנות משירותי קייטרינג שמיועדים לקהל המשתתפים. 

כיצד מארגנים פעילות לייזר טאג לילדים

כל מה שצריך לעשות, זה ליצור קשר עם המתחם, לתאם מועד להגעה, יום ושעה, לוודא שמזג האוויר בתקופה זו מאפשרת פעילות, לציין כמה ילדים אמורים לקחת חלק בפעילות.
חשוב להדגיש, ביום הפעילות יש להגיע אל המקום שעה-שעה וחצי לפני השעה המיועדת, על מנת לקבל הדרכה. רצוי לבוא עם בגדים ונעליים נוחות לשטח. 

Table of Contents