פעילות גיבוש לצוות: 5 רעיונות שכדאי לכם להכיר

במהלך השנים, גילו מעסיקים ומנהלים במקומות עבודה שונים, את החשיבות של פעילות גיבוש לצוותי עבודה. מחקרים לימדו שפעילויות כאלו יכולות לעזור באופן מהותי לייצר הרבה אווירה טובה יותר בין העובדים, לייצר תהליכי עבודה איכותיים ויעילים יותר, ולא פחות חשוב, לייצר הזדהות ולהגביר את תחושת הנאמנות של העובדים למקום העבודה. 

פעילות גיבוש לצוות עובדים מטרתה, להוציא אותם מבית העסק, מהמקום בו הם רגילים לשהות כל יום במהלך השבוע, אל מקום חיצוני, שם הם יכולים ליהנות מפעילויות שונות משותפות.

בצורה כזו, העובדים מרוויחים כמין יום כיף מחוץ לעבודה, הם יכולים להכיר אחד את השני טוב יותר, להתחבר אחד לשני, ומנגד, המעסיקים והמנהלים, מרוויחים הן עובדים מרוצים והן עובדים שיודעים לעבוד טוב יותר אחד עם השני. 

כיצד בוחרים פעילות גיבוש לצוות?

לפני שאנחנו נציג רעיונות שונים לפעילות יום גיבוש לצוות, חשוב להבהיר, שלא כל פעילות מתאימה לכל קבוצת עובדים. על מנת לבצע התאמה נכונה, כך שרוב העובדים אם לא כולם ייהנו ממנה, יש לדעת כיצד לאפיין את העובדים בצורה נכונה וכן לאפיין את המשמעות של הפעילות עצמה. 

למשל, יש לבחון את גיל העובדים ומצבם הפיזי, יש לבחון את המקום בו רובם הגדול מתגורר, זאת על מנת שהם יוכלו להגיע בקלות, בין אם זה בהסעה משותפת ובין אם זה בכוחות עצמם, אל המקום בו נערכת הפעילות, וכן, יש לבחון איך בדיוק הם יכולים להשתלב בפעילות ולבצע אותה ביחד. 

כאן חשוב להדגיש, אין טעם לייצר פעילות גיבוש אשר איננה קבוצתית. כפי שנוכל לראות בהמשך, יש אופציות ודרכים שונות כיצד לייצר פעילויות קבוצתיות, אך חשוב שכל העובדים יוכלו לבצע את הפעילות ביחד. אפשר גם לייצר פעילות גיבוש, אשר ניתנת בחירה לעובדים בין שתי פעילויות שונות, וכל עובד יכול לבחור מה הוא רוצה לעשות. 

נקודה אחרונה לפני שנציג רעיונות לפעילויות גיבוש, כשאנחנו מתכננים פעילויות כאלו, יש לקחת בחשבון גם מאפיינים של מזג אוויר, משך זמן הפעילות, תנאי שטח, ורצוי גם להקפיד על כך שבמקום תוגש ארוחה למשתתפים בפעילות באופן משותף, כחלק בלתי נפרד מהגיבוש בין העובדים. 

רעיונות לפעילויות גיבוש עובדים

פעילות באקסטרים סיטי –

אצלנו בחברת אקסטרים סיטי, תוכלו למצוא מגוון רחב של פעילויות גיבוש לעובדים. מדובר על פעילויות של:

לרשותנו עומד הציוד הנדרש לכל אחד מסוגי הפעילויות הנ"ל, צוותי הדרכה ואנשי מקצוע שיעזרו לכם וכן אנחנו מספקים שירותי קייטרינג למשתתפים בפעילות.

היתרון אצלנו, מעבר לעובדה שהכל נעשה תחת קורת גג אחת, ביער בן שמן, בתנאים אידיאליים, הוא שאתם יכולים לבחור בין הפעילויות השונות ואף להציע לעובדים שלכם יותר מפעילות אחת. 

טיול משותף –

אין ספק שאחת האופציות הפופולאריות לגיבוש עובדים הוא טיול ליעד מסוים. זה יכול להיות טיול טבע, טיול עירוני, טיול של יום אחד או יותר. בדומה לפעילויות אחרות, גם כאן, יש לבחון איך יוצרים מסלול ותוכנית טיול מותאמת לעובדים על פי מאפיינים שונים. 

סדנאות – 

בשנים האחרונות אפשר למצוא מגוון רחב של סדנאות אשר ניתן להשתמש בהן כפעילות גיבוש. החל מסדנאות בישול, סדנאות יצירה ועוד. צריך לומר, להבדיל מפעילויות בשטח נניח, הרי שכאן אפשר להזמין סדנה למקום העבודה עצמו. 

אירועי תרבות –

עוד אופציה לפעילות גיבוש, הם אירועי תרבות שונים. החל מסרטים, הצגות, הופעות ועוד. העניין כאן, שמדובר על עניין פסיבי ולא אקטיבי.

כלומר, העובדים לא נוטלים חלק כפעילים באירוע, אלא יותר בתור צופים מהצד. יחד עם זאת, אפשר לשלב בפעילות גם ארוחת ערב ועוד שורה של פעילויות נוספות שדורשות מהעובדים לבצע פעולה באופן אקטיבי. 

התנדבות –

בשנים האחרונות, לא מעט בתי עסק החלו לייצר פעילות גיבוש לעובדים דרך התנדבות במקומות שונים. הכוונה היא, לקחת את העובדים למקום מסוים שם הם עוזרים בצורה כזו או אחרת, בין אם זה דרך עזרה לאנשים ובין אם זה דרך יצירה, שיפוץ, גננות או כל דבר אחר.

היתרון בסוג כזה של פעילות, שהיא יוצרת ערך, ויש בה תכלית לא רק עבור העובדים אלא גם לסביבה. זה נותן תחושה טובה וגם יוצר שם טוב לבית העסק ולעובדים שלו. 

Table of Contents