חשבונית דיגיטלית עושה את החיים הרבה יותר קלים ויעילים

עצמאיים, לא תמיד צריך לעבוד קשה..

לעבוד עם חשבונית דיגיטלית (חשבונית אונליין) 

זה הרבה יותר נוח, יעיל, מקצועי, ירוק ומשתלם.

רוצים עוד סיבות? כאן ריכזנו לכם את כולן 

פעם כדי להוציא חשבונית הייתם צריכים להוציא פנקס חשבוניות ולכתוב את החשבונית ביד 

(ועם קופי ב-3 העתקים!). היום כבר כמעט לא פוגשים חשבוניות נייר. בטח לא בעסקים חדשים.

היום יותר ויותר עסקים, מעבירים יותר ויותר פעולות לערוץ הדיגיטלי. אחד התחומים שעשה מעבר מוצלח ביותר מהעולם הפיזי לעולם הדיגיטלי, הוא תחום החשבוניות הדיגיטליות.

 אבל יחד עם זאת עדיין כשמדברים על "חשבונית דיגיטלית" לא לכולם לגמרי ברור מה זה בדיוק אומר, או שלא כולם מבינים את כל היתרונות.

אז בואו נעשה סדר.

מה זו חשבונית דיגיטלית

בצורה הכי פשוטה: חשבונית דיגיטלית היא חשבונית שלא מודפסת על נייר אלא עוברת ללקוח כקובץ דיגיטלי.

החשבונית נקראת גם חשבונית אונליין כי את הוצאת החשבונית אתם עושים אונליין, 

באתר שבו יש לכם חשבון.

כל עוד יש לכם חשבון פעיל ומשולם האתר שומר את ההעתקים של כל החשבוניות שהוצאתם. ככה אתם יכולים לגשת לחשבון שלכם מכל מקום ולהוציא חשבונית או העתק "נאמן למקור" מכל מקום. ולא פחות חשוב: יש לכם ראש שקט בידיעה שכל הנתונים שלכם מגובים.

חשבונית דיגיטלית ירוקה

מכל היתרונות של החשבונית הדיגיטלית החיסכון בנייר הוא אולי אחד היפים שבהם.

תחשבו כמה חשבוניות מופקות בחודש ע"י מאות אלפי חברות ועסקים, וכמה עצים היו צריכים לממן בחייהם את כל הניר הזה. ועוד לא דיברנו על הנזק הסביבתי של כל החשבוניות שמושלכות לפח אחרי 7 שנים (התקופה שמס הכנסה דורש לשמור את כל הקבלות והחשבוניות) ולא ממוחזרות.

אז כשאתם שוקלים את הצד הדיגיטלי של ניהול העסק שלכם, קשה להפריז בתרומה של החשבונית הדיגיטלית לאיכות הסביבה ולאיכות החיים של כולנו. 

חשבונית דיגיטלית ורשות המיסים – האם זה תופס?

אז הבנו שחשבונית דיגיטלית היא נוחה, יעילה ושומרת על הסביבה. עכשיו נשאלת השאלה, ואולי היא היתה צריכה להישאל הרבה קודם – האם רשות המיסים מכירה בכלל בחשבונית הדיגיטלית.

והתשובה היא – כן, בהחלט.

לזכות רשות המיסים אפשר להגיד שהיא, כמו הרבה משרדי ממשלה, עושים מאמצים בשנים האחרונות להעביר את הפעילות שלהם גם לערוצים הדיגיטליים. אז מהבחינה הזאת רשות המסים הכירה עוד בשנת 2003 באופן מלא בחשבונית דיגיטלית, ובתנאי שהיא הופקה  במערכת שמאושרת לניהול והפקת חשבוניות.

בכל תוכנה של הפקת חשבוניות אפשר להוסיף גם חתימה דיגיטלית על גבי החשבונית, 

כדי שבחשבונית תהיה החתימה שלכם. 

ועוד כמה סיבות למה משתלם יותר לעבור לחשבונית דיגיטלית

  • הכל שמור במקום אחד  – אמרנו כבר שצריך לשמור את כל החומר 7 שנים, אז מה יותר קל ובטוח מלשמור את כל החשבוניות שלכם בענן עם גיבוי מלא?
  • גישה מכל מקום – צריכים להוציא חשבונית ואתם מחוץ למשרד? לקוח ביקש עכשיו חשבונית? אין בעיה, אתם נכנסים לחשבון שלכם אפילו מהניד ומסדרים הכל על המקום.
  • גביה מהירה יותר – מכירים את אלה שמחכים לתשלום ואומרים להם שהחשבונית עוד לא הגיע בדואר? לכם זה בחיים לא יקרה כי שניה אחרי שהפקתם את החשבונית תשלחו אותה במייל ללקוח שלכם.
  • שליטה ובקרה בלחיצת כפתור – איתור של חשבונית בודדת, לקוח ספציפי או יצירת דוחות במגוון חיתוכים לא ייקח לכם יותר מכמה שניות. תארו לכם לעומת זאת את כאב הראש שבלהתחיל לחפש עכשיו חשבונית בפנקס חשבוניות מסוים בשנה מסוימת. בהנחה שאתם זוכרים איפה שמתם אותו.. 
  • יותר יעיל וחסכוני – כדי לשלוח חשבונית ניר אתם צריכים לקנות מעטפה ובול וללכת לדואר ולשלוח. בזבוז גמור של זמן וכסף. לעומת זאת חשבונית דיגיטלית אתם פשוט שולחים למייל ו.. זהו. לא תצטרכו אפילו לקום מהכסא.
  • מיתוג עדכני – החלפתם לוגו? עדכנתם את הסלוגן? כל חשבונית דיגיטלית אפשר לעצב כדי להגיש ללקוח מסמך מקצועי עם המיתוג העדכני שלכם. אבל מה תעשו עם החלפתם לוגו או סלוגן ואתם תקועים עם 10 פנקסי חשבוניות שהזמנתם כי היה מבצע?   

ההמלצה שלנו

יותר ויותר עסקים עוברים (בצדק) לדבר "דיגיטלית". זה יותר יעיל, נוח ומשתלם.

כך שכן או לא חשבונית דיגיטלית זו כבר לא השאלה. השאלה היא איזה חשבונית דיגיטלית

תיתן לכם את מה שאתם צריכים: מחיר נוח, ידידותיות בתפעול ושירות ותמיכה. 

למעבר לתוכנה לחשבוניות דיגיטליות בחינם