פינוי דירות ירושה – איך בוחרים חברה בצורה נכונה

 

 

אחרי שאנחנו מקבלים דירה בירושה, עומדת בפנינו דילמה לא פשוטה, איך להתנהל עם כל מה שנמצא בתוך הדירה. לגבי הנכס עצמו, הרי שאנחנו יכולים לקבל החלטה בצורה פשוטה יחסית, זה תלוי במצבנו הכלכלי, זה תלוי בגודל, מיקום ואיכות הדירה, זה גם תלוי, מן הסתם, בשאלה כמה אנשים ירשו אותה ביחד איתנו, או שמא ירשנו אותה לבד. 

 

העניין הוא, שיחד עם הדירה אנחנו גם יורשים את כל הרכוש והחפצים שנמצאים בתוכה. זה כולל כמובן ריהוט, חפצים, קישוטים, רכוש אישי ועוד. חלק מהדברים, אנחנו בוודאי נוכל ונרצה לשמור. דברים בעלי משמעות אישית, רגשית, דברים שאפשר להשתמש בהם, דברים שאנחנו צריכים. אך מה נעשה עם שאר הדברים? כיצד נפנה אותם מהדירה בצורה נכונה, על מנת שנוכל להשתמש בדירה כמו שאנחנו רוצים? 

 

אילו אפשרויות יש לנו לפינוי הדירה

 

למעשה, עומדות לרשותנו כמה אפשרויות. יש אפשרות שאנחנו נציע את הפריטים השונים למכירה באתרי אינטרנט ורשתות חברתיות. הבעיה היא, זה לוקח המון זמן, אנחנו נצטרך למכור פריט-פריט, זה לא משתלם כלכלית ולא בשום צורה אחרת. 

 

יש לנו אפשרות לעשות מכירת חצר או מכירה אחרת. אנחנו נציע את כל הפריטים למכירה באופן פרונטלי. הבעיה היא, שזה גם לוקח זמן, גם לא תמיד מסתדר, וכן זה דורש מאיתנו להשקיע כסף וזמן בפרסום. זה לא פשוט ולא משתלם. 

 

אפשרות נוספת היא לתרום הכל לארגונים שונים. הבעיה היא, שלא כל דבר אנחנו יכולים לתרום, לא כל דבר יהיה מי שירצה לקבל,לא כל דבר הארגונים והקבוצות השונות להן אנחנו נרצה לתרום, באמת יצטרכו את זה. 

 

לכן האופציה הטובה ביותר שעומדת לרשותנו היא לשכור חברה מקצועית שמתמחה בפינוי דירות וירושות. חברה כמו למשל , סיטי, אשר מעסיקה צוותים מקצועיים שמתמחים בכל הנושא. החברה יודעת לבצע הערכת שווי בצורה אמינה, הצוותים מגיעים אל דירות הירושה או אל המקומות מהם צריך לפנות רכוש,  שם הם מבצעים את המיון ההכרחי ולאחר מכן, הם מפנים את כל מה שסוכם. הכל בתהליך בטוח, בתהליך שמבוסס על חוזה כתוב. 

 

בצורה כזו, הלקוחות יכולים להיות בטוחים שהם ייהנו מתהליך פינוי יסודי, איכותי, מקצועי ומהיר. כל זה מבלי שהם יצטרכו לעשות דבר. ברגע שהתהליך יושלם, על פי לוח הזמנים שייקבע מראש, אז הם יוכלו להחליט מה בדיוק לעשות עם הדירה, האם להשאיר אותה אצלם, למכור או להשכיר אותה לדיירי משנה. 

 

כיצד בוחרים חברה בצורה מקצועית 

 

על מנת לבחור חברה לפינוי דירות בצורה מקצועית, עלינו לבחון מספר פרמטרים וכמובן לעמוד בהם. 

 

תחילה, עלינו לבחון את האמינות של החברה, עד כמה היא נחשבת חברה אמינה, חברה שניתן לסמוך עליה, בין אם זה בכל מה שקשור להצעות מחיר אטרקטיביות ואמינות ועד לשלב הפינוי עצמו. החברה צריכה לספק את כל הכלים והאמצעים בשביל לפנות את הרכוש בצורה מסודרת ולהשאיר את הדירה נקייה לגמרי.

 

שנית, עלינו לבדוק מי עומד מאחורי החברה, איזה צוותים עובדים בה, איזה סוג חוזה היא מציעה לנו, והאם התנאים שלה מקובלים עלינו. חשוב שאנחנו נלמד להכיר את החברה ולתהות על קנקנה היטב. 

 

שלישית, אנחנו צריכים לבחון איך מתבצע תהליך העבודה של החברה, מהתחלה ועד הסוף, זאת בשביל שנוכל להיווכח שאכן מדובר בתהליך יסודי, מקצועי ואיכותי. חשוב לוודא שהכל נעשה בצורה מסודרת ומאורגנת. 

 

ארבע, עלינו לקרוא חוות דעת, לקבל המלצות, לשמוע מאנשים שעבדו עם החברה, האם אכן משתלם לנו לעבוד ולעשות איתה עסקים. 

 

חמש, עלינו לשאול ולברר, כיצד היא מבצעת את תהליך הערכת שווי, כיצד היא קובעת את המחירים לפריטים השונים וכן כיצד היא מבצעת את התהליך המיון, הסידור והפינוי. זאת על מנת שנוכל להחליט האם זה מתאים לנו. 

 

שש, רצוי לדעת לאן וכיצד החברה מפנה את הדברים, וכמובן, לוודא ששום דבר מכך איננו באחריות שלנו, אחרי שהחברה מפנה את הרכוש מהדירה שלנו.