מחשבון הנחה

מחשבון הנחה

'

שווי ההנחה: 0

אין דבר שאנחנו, בתור צרכנים, יותר אוהבים מאשר לקרוא או לשמוע שמגיעה לנו הנחה מסוימת בעת רכישת מוצר או שירות.

בין אם מדובר בהנחה משמעותית או לא, אנחנו תמיד נשמח לשלם פחות ממה שאנחנו אמורים, ופחות ממה שהיינו משלמים במקום אחר. לא נדבר על זה, שאנחנו נשמח לשמוע שאנחנו נשלם פחות ממה שאחרים משלמים. 

על מנת לדעת כמה הנחה מגיעה לנו וכן על מנת שבעל עסק ידע כמה הנחה לעשות ומה זה אומר מבחינת המחיר הסופי של המוצר או השירות, יש להשתמש במחשבון הנחה. מחשבון אשר מאפשר לחשב את גודל ההנחה על פי מאפיינים שונים, בראש ובראשונה על פי אחוזים. 

לפני שנסביר מה זה מחשבון הנחה , מתי נשתמש בו ואיך מחשבים הנחות, צריך להבין את הרעיון הבסיסי של הנחה, מתי מקבלים אותה ובאילו תנאים. 

מה זו הנחה, ומתי נהנה ממנה

כפי שאנחנו יודעים, הנחה זה כשאנחנו משלמים על מוצר או שירות מסוים, סכום נמוך ממה שהוא עולה בדרך כלל ומהמחיר הנקוב. אפשר למצוא מקרים שונים בהם אנחנו יכולים ליהנות מהנחות. 

המקרה הקלאסי הוא כשבעל עסק מחליט למכור מוצר בהנחה, בין אם זה לכלל הלקוחות מתוך הבנה שבמחיר המקורי הוא לא יצליח למכור אותו, ובין אם זה לקהל לקוחות ספציפי, למשל, חברי מועדון, אשר מקבלים הנחות כחלק מההטבות שלהם בתור חברי מועדון לקוחות בעסק. 

מקרה אחר, נפוץ אף הוא, הוא כשמגיע לנו הנחה בגלל מאפיינים אישיים מסוימים. למשל, מקרה בו אנחנו זכאים להנחה בארנונה או במסים אחרים, בגלל סטטוס אישי או מסיבות אחרות.

במקרים אלו, אם יש לנו את האישורים הנדרשים, אנחנו יכולים להציג אותם ולקבל את ההנחה שמגיעה לנו. 

מה זה מחשבון הנחה

מחשבון הנחה מאפשר לנו לחשב כמה הנחה מגיעה לנו. הוא פועל בצורה מאוד פשוטה. מחשבון ההנחה מאפשר לנו להקליד את המחיר הנקוב, את אחוז ההנחה שאנחנו אמורים לקבל ובהתאם הוא מציג לנו את הסכום הסופי שאנחנו אמורים לשלם. 

למשל, אם המוצר עולה 100 שקל, ואנחנו אמורים לקבל הנחה של 10 אחוז, אז בעזרת מחשבון הנחה נוכל לדעת שהמחיר שעלינו לשלם הוא 90 שקל (10 אחוז מתוך 100 שקל, הוא 10 שקל, אותו נחסיר מהסכום המלא, קרי 100 שקל, וכך נקבל את הסכום אחרי ההנחה). 

היתרון של מחשבון הנחה שנמצא באתר אינטרנט, הוא בכך שאנחנו לא צריכים לחשב בעצמנו את סכום ההנחה, ואנחנו גם לא צריכים להסתבך עם חישובים במחשבון רגיל כל מה שעלינו לעשות, זה למלא את פרטים במחשבון, מחיר לפני הנחה, אחוז ההנחה, ואז נדע כמה כסף נצטרך לשלם אחרי ההנחה. 

כמובן שאם מדובר במספרים מוחלטים, אז אין צורך להשתמש במחשבון. כלומר אם מראש אומרים לנו שההנחה היא בסך 10 שקל, אז אין לנו צורך במחשבון בשביל לדעת ש-100 שקל פחות 10 שקל, שווה 90 שקל וזה הסכום שנשלם על המוצר או השירות, אחרי ההנחה. 

מתי נשתמש במחשבון הנחה?

יש מספר מצבים בהם נרצה להשתמש במחשבון הנחה:

מצב ראשון, בתור צרכנים, אם אנחנו הולכים לקניון, חנות או לכל מקום אחר, ונתקלים במוצרים שיש עליהם הנחות שונות.

אז בשביל לדעת כמה שווה לנו ההנחה, אנחנו יכולים להיכנס לאתר, למלא את הנתונים במקומות הנכונים ולקבל תשובה מה גודל ההנחה שאנחנו מקבלים (במספרים מוחלטים ולא באחוזים). 

מצב שני, בתור צרכנים, אם אנחנו אמורים לקבל הנחה מהמדינה או מגורם ממסדי אחר, בגובה מסוים, אז אנחנו יכולים להשתמש במחשבון בשביל לדעת כמה הנחה מגיעה לנו. זה חוסך לנו חישובים ומאפשר לנו לוודא שאכן אנחנו מקבלים הנחה בסדר גודל שמגיע לנו. 

מצב שלישי בתור בעלי עסק, נוכל להשתמש במחשבון בשביל לקבוע גובה הנחות. למשל, אם אנחנו רוצים לעשות הנחה על מוצר מסוים, נוכל להשתמש במחשבון בשביל לקבוע את אחוז ההנחה עבור הצרכנים בכלל או צרכן ספציפי בפרט. 

איך מחשבים הנחות?

כאמור, החישוב מתבצע על ידי כך, שאנחנו מחשבים מה גובה אחוז מסוים מתוך השלם ואז מחסירים את התוצאה שהתקבלה מהסכום הכולל.

כמו שציינו, אם מוצר עולה 100 שקל, וההנחה היא בגובה 10 אחוז, אנחנו מחשבים ש-10 אחוז מתוך 100 הוא 10 שקל, ולכן אם נחסיר מתוך הסכום הכולל, קרי 100 שקל, את ה-10 שקל שקיבלנו בהנחה, הרי שהסכום הכולל אותו נצטרך לשלם הוא 90 שקל. בעל עסק?

מגיעה לך הטבה.

עיצוב ובניית דף נחיתה לעסק שלך במחירים המשתלמים בשוק!